PDF İNDİR | KİTAP HOBİ
Roman

Korkunun Bekçileri

Roman Kitapları pdf indir

Kitap Hobi

Korkunun Bekçileri Kısa Özet

“…Köyüm ve mahallem; Arıkovanı gibi şenşakrak bir işçi mahallesiydi. Mahallenin dibinde kayalar arasına sığınmış köy bulunurdu. Mahallenin iki üç km ilerisinde ustaların, amirlerin, mühendislerin bulunduğu petrol kampı yer alırdı. Mahallede genellikle işçiler ikamet ederdi. İnsanların yaşam tarzından, giyim kuşamına, konuşmadan, yemek yeme adabına kadar üç çeşit kültürü bulmak mümkündü.

Kampın merkezindekiler; biz mahalleli ve köylüye göre aristokrat sınıfıydı. Lojmanda otururlardı. Kadınların ve kızların etekleri dizlerinde, kolları, başları, bacakları çıplaktı. Radyo ve gramofon sesleri ayyuka çıkardı. Erkekler kısa kol gömlek giyip başları açıktı.

Cumartesi günleri seyyar sinema gelirdi. Kampın ortasındaki meydana sandalyeler konulur, biz de çömelirdik. Sinema perdesi ya iki direk arasına gerilir ya da yemekhanenin duvarına asılırdı.

Sinema gününü sabırsızlıkla çekerdik. Mahalleden kampa koşarken bazen rüzgar eser, genzimiz, boğazımız, gözümüz ve kulağımız toz dolardı. Bazen de saatlerce beklerdik, seyyar sinema gelmezdi. O vakit, ordusu bozguna uğramış komutan gibi eve dönerdik…

Premium Silinen Linkler için ( Linke gidip ücretsiz Bir Programı Telefonunuza İndirip İndirme Linkine Gidebilirsiniz.) :  Premium Silinen linkler için indir 
KİTABI PDF OKUMAK VE İNDİRMEK  İÇİN: Kitap Hobi Kitap İndir
Yandex İndir :  Disk Yandex 
Google Drive İndir :  Google Drive 
Rar olarak İndir :  Pdf.rar indir 

pdf indir,kitap indir,ücretsiz kitap indir,online oku,kitap oku,e kitap,e-kitap,epub indir,ekitap indir

Kitap indirme linklerini yenilemek ve açmak için aşağıdaki bağlantıdan devam ediniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

kitap ücretsiz , ücretsiz indir, epub oku, ücretsiz kitap oku

Ücretsiz kitap indirmek istemez misiniz? sizler için veritabanlarından çektiğimiz kitapları sizlere aktarıyoruz.
%d blogcu bunu beğendi: